Tlmočenie

Tlmočím kdekoľvek na Slovensku a v zahraničí. Ponúkam konzekutívne tlmočenie (následné) a simultánne tlmočenie (v kabíne) na medzinárodných konferenciách, seminároch, workshopoch, prípitkoch.

Tlmočník musí v reálnom čase a pred kritickým publikom dokázať maximálnu sústredenosť, promptné reakcie a presnosť vyjadrovania. Musí si rýchlo osvojiť používanú slovnú zásobu tlmočenej oblasti, a to minimálne v dvoch jazykoch. Tlmočenie je teda vysoko odborná činnosť, vyžaduje si teoretickú prípravu a neustále zdokonaľovanie techniky. Znalosť cudzieho jazyka je len základným predpokladom pre rozhodnutie naučiť sa tlmočiť.

Simultánne, teda v kabíne, sa tlmočí na medzinárodných konferenciách, seminároch, školeniach či na pôde európskych inštitúcií. Konzekutívne (následné) tlmočenie sa používa na prednáškach s menším počtom poslucháčov, príhovoroch, workshopoch, prípitkoch. Rečník najprv prednesie svoj príspevok (alebo jeho časť), ktorú tlmočník následne pretlmočí. Tento typ tlmočenia je náročný na krátkodobú pamäť a vyžaduje si aktívne ovládanie techniky konzekutívneho tlmočenia.

Máte otázku?

Neváhajte ma kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára 
alebo na čísle +421 (0) 905 123 621

Považská 18, 040 11 Košice, Slovenská republika
+421 (0) 905 123 621